Messi kërkon largimin e 5 lojtarëve, nuk shpëton as Coutinho
Messi ishte një nga emrat më të nxehtë në këtë merkato, teksa argjentinasi po mendonte largimin nga katalanasit, për të vazhduar karrierën në një klub tjetër.

Mergjithatë sipas asaj që shkruajnë mediat pranë klubit katalanas, Messi ka pasur një takim me drejtuesit e skuadrës, për t’i kërkuar atyre përforcime në ekip.

Gjithashtu ai ka kërkuar edhe largimin e 5 lojtarëve, në mënyrë që të sigurohen të ardhura për të afruar lojtarë që mund ta ndihmojnë Barçën në sezonin e ri.

Pesë lojtarët që argjentinasi i kërkoi drejtuesve të largojnë janë: Dembele, Coutinho, Todibo, Rafinha dhe Uage.
Shtuar më 22/09/2020, ora 18:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori