E FUNDIT/ Tërmeti shkund Tiranën
Messi me shokë mposhtin në transfertë Gironan (VIDEO)
Barcelona ka marrë një fitore të rëndësishme sot ndaj Gironas me rezultatin 0-2 në "Estadio Municipal de Montilivi".

Ndeshja u zhbllokua që në minutën e 9' me golin e mbrojtësijt portugez, Nelson Semedo.

minutën e 51' Espinosa u ndëshkua me karton e dytë të verdhë dhe la skuadrën me 10 lojtarë.

Rezultati dyfishoi në minutën e 68' me anë të sulmuesit argjentinas, Lionel Messi.

Pas kësaj fitoreje Barcelona renditet në vendin e 1 me 49 pikë, ndërsa Girona në vendin e 13 me 24 pikë. /albeu.com/
Shtuar më 27/01/2019, ora 18:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori