Messi mori shumicën e votave, zbuloni kush u rendit pas argjentinasit
Lionel Messi është shpallur lojtari më i mirë për vitin 2019 nga FIFA

Për shkak të 50 golave, më shumë se 20 asisteve, titullit në Spanjë me Barcelonën – Leo Messi është votuar më i miri në botë nga gazetarë, trajnerë e kapitenë të skuadrave e kombëtareve.

10-shi i Barcelonës e ka mposhtur Cristiano Ronaldon dhe Virgil Van Dijkun në garën për më të mirin për vitin 2019 në gala mbrëmjen e FIFA-s.

Leo ka marrë 46pikë, Van Dijk 38 dhe Ronaldo i treti me 36.
Shtuar më 23/09/2019, ora 23:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori