Messi mposht Ronaldon, fiton "Goal 50" (FOTO LAJM)

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi ka fituar për të katërtën herë me radhazi çmimin "Goal 50".

Argjentinasi mposhti Cristiano Ronaldon, e mori vendin e dyte, ndersa vendi i trete dhe i katërt shkoi per Luis Suarez dhe Neymar.

Messi e kishte fituar "Goal 50" edhe në vitet 2009, 2011 dhe 2013.

"Goal 50" eshte nje cmin qe jepet nga Portali Goal.com per 50 futbollistet me te mire ne 12 muajt e fundit dhe qe vendoset nga votat e lexuesve. /albeu.com/
Shtuar më 27/11/2015, ora 15:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori