Messi nderohet me çmimin "Creus de Sant Jordi" (VIDEO)

Çmimi “Creus de Sant Jordi”, Kryqi i Shën Gjergjit në shqip, u është dhënë 28 personave dhe 15 institucioneve në Barcelonë.

Lionel Messi ishte një nga ata që pranuan çmimin e krijuar në vitin 1981 dhe ky është një nga nderimet më të mëdhenj që bën qeveria katalanase.

Presidenti i Barcelona-s Josep Maria Bartomeu dhe zv.presidentët Jordi Cardoner me Jordi Mestre kanë shoqëruar Messin në këtë eveniment.

Messi e ka merituar këtë çmim për arritjet e mëdha në futboll si dhe në ndihmën që i ka dhënë komunitetit katalanas, raporton telesport.

Argjentinasi është futbollisti i dytë që merr këtë çmim, pas Johan Cruyff më 2006.

Shtuar më 16/05/2019, ora 22:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori