Messi në ndjekje të Muller
Asi i Barcelonës, Lionel Messi është shumë afër që të arrijë rekordin e legjendës së futbollit brazilian, Peles. Argjentinasi me golin e tij të parë në fitoren e thellë prej 5-0, arrin në kuotën e 300 golave të shënuara.

Superylli botëror është në rruge të mirë të arrijë rekordin e Peles, i cili në vitin 1959 shënoi 75 gola me Brazilin dhe Santosin brenda një viti.

Gjithashtu "Pleshti" në ndeshjet e këtij sezoni mund ta thyejë edhe rekordin e Gerd Muller, i cili në vitin 1972 shënoi 85 gola me Bayern Munchen dhe Gjermaninë. /albeu.com/
Shtuar më 28/10/2012, ora 18:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori