Messi nuk rikthehet te kombëtarja e Argjentinës
Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, i cili pas dështimit në Copa America ndaj Kilit konfirmoi pensionimin nga ‘Albicelestet’, nuk ka në plan që të rikonsiderojë rikthimin në kombëtaren e Argjentinës për kualifikimet e Botërorit që nisin në shtator.

Të paktën kështu kanë bërë të ditur burime të Goal.com pranë familjesMessit. Sipas Goal. Edhe përkundër përpjekjeve nga Federata e Argjentinës dhe Qeverisë ai nuk e ka ndërruar mendjen.

“Tani për tani ai nuk është pjesë e kombëtares së Argjentinës”, ka thënë familja e Messit për Goal. /Albeu.com/
Shtuar më 29/07/2016, ora 20:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori