"Messi qëndron te Barcelona vetëm nëse Xavi zgjidhet trajner"
Messi dëshiron të qëndrojë te Barcelona dhe sipas të besuarit Sique Rodriguez nga "Carrusel Deportivo", ai do ta bëjë këtë vetëm nëse Xavi bëhet trajner i ardhshëm i Barcelonës.

Klubi në të vërtetë nuk po i fsheh përpjekjet e tij për të rikthyer legjendën Katalanase në "Camp Nou" në stol, por deri më tani, Xavi nuk ishte i gatshëm të angazhohej.

Arsyet zyrtare deri më tani kanë qenë mungesa e përvojës dhe pasigurisë në aftësitë e tij, por në një të ardhme të afërt, 2021/22, gjërat mund të ndryshojnë.

Eshtë e panevojshme të thuhet, Messi mund të bindet vetëm nga një projekt i mirë sportiv. Në fund të fundit, ai dëshiron të fitojë dhe të jetë në një ekip fitues dhe asgjë tjetër nuk ka rëndësi.

Sidoqoftë, me Xavin që mund ta drejtojë ekipin në një të ardhme të parashikueshme, argjentinasi do të ishte më se i lumtur të qëndronte me "Blaugranët".
Shtuar më 23/11/2020, ora 14:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori