Messi: S'e imagjinoja të shënoja 401 gola
Pëlqej
Pas fitores tenistike me Granadan në Camp Nou, futbollistë të ndryshëm të Barcelonë kanë lënë mesazhe në rrjetet sociale, ku spikat pa dyshim Lione Messi. Ylli argjentinas, i cili kaloi shifrën e 400 golave në karrierë, ka dashur ta ndajë me të gjithë fansat e tij në Facebook këtë arritje personale.

"Nuk e kisha imagjinuar kurrë se do të kisha një sukses të tillë në karrierën time. I vlerësoj të gjitha komplimentat tuaja për 400 golat e mi me Barcelonën dhe kombëtaren e Argjentinës", tha argjentinasi.

Mesazhin e tij Messi e mbyll me premtimin: "Do të vazhdojë të punoj fort për të shënuar sa më shumë gola. Një përqafim për të gjithë".

Nuk munguan me mesazhet e tyre futbollistët e tjerë katalanas, ndër të cilët edhe Andres Iniesta, i cili kujton se Barcelonën e pret një ndeshje e madhe në Champions League ndaj Paris Saint Germain. /albeu.com/
Shtuar më 28/09/2014, ora 13:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori