“Messi është më i madh se Barcelona”
Pëlqej
Mbrojtësi i Barcelonës, Javier Mascherano ka thënë se Lionel Messi është aq i rëndësishme sa në fakt është më i madh se vetë klubi katalunas.

Pesë herë fituesi i ‘Topit të Artë’ është duke u kritikuar pas paraqitjes së dobët në ndeshje e Ligës së Kampionëve ndaj PSG-së të humbur me rezultat të thellë 4-0.

Por, sipas bashkëlojtarit të tij, Mascherano, Messi është futbollisti më i mirë në botë dhe më i madh se vetë klubi i Barcelonës.

“Ai është i domosdoshëm. Leo është një lojtar unik. Ne po flasim për lojtarin më të mirë në histori, në këtë sport dhe për këtë klub”, ka thënë Mascherano për revistën klubit, nëpërmjet Sport.

“Ka pasur lojtarë shumë të rëndësishëm në vitet e fundit në Barcelonë. Lojtarë të cilët do të qëndrojnë në historinë e klubit”, përcjell Telegrafi.

“Unë mendoj se është gabim i madh për të menduar se kur të largohet nga klubi, klubi do të vuajnë”.

“Jo, klubi është më e madh se çdo lojtar, çdo lojtar tjetër, me përjashtim të Leos. Ky është realiteti dhe ju duhet të pranoni atë”, përfundoi argjentinasi. /Albeu.com/Shtuar më 17/02/2017, ora 19:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori