Meta dekoron 7 ish-futbollistët e Tiranës me çmimin "Mjeshtër i Madh"
Presidenti i Republikës, Ilir Meta dekoroi me çmimin "Mjeshtër i Madh", 7 ish-futbollistë të njohur të Tiranës.

Bëhet fjalë për Osman Mema, Bedri Omuri, Millan Baçi, Mirel Josa, Krenar Alimehmeti, Artur Lekbello dhe Edmond Gëzdari të cilët u vlerësuan për kontributin madhor që kanë dhënë për klubin bardheblu, futbollin dhe sportin shqiptar.

Në ceremoninë solemne, mungoi ish-lojtari i Tiranës dhe Shqipërisë, Artur Lekbello, i cili në pamundësi shëndetësore nuk ishte pjesë në ceremoni.

Në fund, Kreu i Shtetit e mbylli ceremoninë me sloganin e tifozëve bardheblu: Bardheblu, bardheblu, fitore duam nga ju!".

7 ish-futbollistët e Tiranës që morën sot titullin: "Mjeshtër i Madh".

Osman Mema – Mjeshtër i Madh

Mirel Josa – Mjeshtër i Madh

Edmond Gëzdari – Mjeshtër i Madh

Bedri Omuri Mjeshtër i Madh

Millan Baçi – Mjeshtër i Madh

Artur LekbelloMjeshtër i Madh

Krenar Alimehmeti –Mjeshtër i Madh
Shtuar më 09/11/2020, ora 13:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori