Michael Owen thumbon ashpër Mourinhon
owen
Legjenda e Manchester United, Michael Owen ka thumbuar keqazi trajneri i “djajve të kuq”, Jose Mourinhon. Ish-lojtari i Manchesterit tha se Pogba e ka humbur shkëlqimin e tij të dikurshëm dhe nëse do të ishte nën ndrejtimin e ish-trajnerit Ferguson, francezi do të ishte lojtari më i mirë në botë.

“Jam i mendimit se Pogba është një lojtar i jashtëzakonshëm. Ai nuk po kalon një moment të mirë, por mendoj që nën drejtimin e Ferguson do të ishte lojtari më i mirë në botë. Ai i nxirrte më të mirën lojtarëve dhe e pikaste shumë shpejt talentin e tyre. Shpresoj që Pogba të pozicionohet akoma më mirë në fushën e lojës”, tha Michael Owen. /albeu.com/
Shtuar më 04/10/2018, ora 11:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori