Mikel Arteta shumë pranë postit si trajnerit i Arsenalit
Pëlqej
Mikel Arteta është kandidati kryesor për postin e trajnerit të Arsenalit.

Ish-mesfushori i Topçinjve, aktualishtë është asistent i Pep Guardiolas te Manchester City, ka marrë kryesimin në garën për të zënë vendin e Arsene Wenger gjithashtu stafi i Arsenalit ka informuar Lojtarët se Mikele Arteta është shumë pranë firmosjes.

Tek Arsenali ka pasur edhe zëra që kanë kërkuar një trajner me një të kaluar më të suksesshme, ka qënë Raul Sanllehi kryetari i marrëdhënieve me futbollin tek Arsenali që e ka kërkuar një gjë të till.

Por emra si Massimiliano Allegri, Luis Enrique dhe Joachim Low mesa duket nuk janë të interesuar të menaxhojnë Arsenali./albeu.com/
Shtuar më 17/05/2018, ora 11:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori