Milan, dy asa nën mëngë për "Profetin" (FOTO LAJM)

Giampaolo Pazzini
Milan vazhdon të interesohet për fantazistin e Lazios di Anderson Hernanes de Carvalho Viana Lima, i njohur nga të gjithë si Hernanes, i cili pëo kalon sezonin më të keq te bardhekaltrit. Kontrata e tij skadon në vitin 2015, por vështirë të rinovojë ndaj dhe Milani po punon për ta sjellë në "San Siro". Braziliani mund të luajë jo vetëm si trekuartist por edhe në qëndër të mesfushës duke i dhuruar Alegrit lojtarin e duhur për të plotësuar mesfushën me Montolivon dhe De Jong.

Milani nuk do të shpenzojë para dhe duke parë nevojën e Lazios për një sulmues është i gatshëm të ofrojë Alessandro Matrin dhe Giampaolo Pazzinin për të bindur Claudio Lotiton të shesë Hernanes në janar.

Përndryshe do të pritet qershori kur pesha e mosrinovimit të jetë më e rëndë për klubin kryeqytetas. /albeu.com/
Shtuar më 14/12/2013, ora 12:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori