Milan e mbyll sezonin me fitore, kualifikohen në Europa League (VIDEO)

Pëlqej
Milani e ka mbyllur sezonin 2017/18 duke dhuruar spektakël dhe magji për tifozët e tyre, pasi fituan 5-1 kundër Fiorentinës në “San Siro”.

Skuadra e drejtuar nga Gennaro Gatusso sezonin e ardhshëm do të marrin pjesë në Europa League.

Patrick Cutrone 42’ e 59’, Hakan Calhanoglu 23’, Nikola Kalinic 49’ dhe Giacomo Bonaventura 76’, shënuan për fitoren e Milanit.

Pas kësaj fitoreje Milani renditet në vendin e gjashtë me 64 pikë, duke arritur 18 fitore, 10 barazime e 10 humbje në, ndërsa Fiorentina në vendn e tetë me 60 pikë. /albeu.com/
Shtuar më 20/05/2018, ora 20:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori