Milan e shikon si shpëtimtar Falcaon për sulmin
Milani dëshiron të forcohet në sulm me Radamel Falcao, ose në rastdështimit, me Luis Muriel.

Sipas Tuttosport, Rossonerët kanë identifikuar kolumbianin Falcao si qendërsulmuesin që u duhet për të përforcuar potencialin sulmues për sezonin e ardhshëm.

Sidoqoftë, klubi do të mund të siguronte shërbimet e tij vetëm në rast të kualifikimit në Ligën e Evropës, një gjë që është në dyshim. Po e njëjta gazetë sportive shkruan se në rastdështimit për të siguruar pjesëmarrje në Evropë, Milani do të zvogëlojë synimet transferuese dhe mund të zhvendosë fokusin te Muriel. /albeu.com/
Shtuar më 12/05/2018, ora 14:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori