Milan, fitues i finales se madhe te Liges se Kampioneve
Albeu.com
Ne ndeshjen e sapo mbaruar ne Athine, Milan fitoi me 2:1 kunder Liverpool. Golat u shenuan nga Filippo Inzaghi ne minuten e 45 dhe 83 per Milanin dhe Dirk Kuijt ne minuten e 89 per Liverpool.Milani eshte Kampioni i sivjetem i Liges se Kampioneve. Golat u shenuan nga Filippo Inzaghi ne minuten e 45 dhe 83 per Milanin dhe Dirk Kuijt ne minuten e 89 per Liverpool.

Ne kete ndeshje me kartona te verdhe u ndeshkuan keto futbolliste:
Gennaro Gattuso 41' (Milan)
Marek Jankulovski 54'(Milan)
Javier Mascherano 59' (Liverpool)
Jamie Carragher 60' (Liverpool)

Videoja e kesaj ndeshje dhe detajet tjera neser ne Albeu.com.
Shtuar më 23/05/2007, ora 22:58
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori