Milan-Genoa, formacionet e mundshme
Pas një pauze dy-javore për shkak të ndeshjeve të kombëtareve rikthehet në fushë Milani i Allegrit. Tekniku livornez, që po kalon ditët më të vështira në stolin kuqezi, është i detyruar të bëjë zgjedhje të detyruara për sfidën e sotme ndaj Genoas. Pasi humbi edhe Zaccardon në mbrojtje, Allegri duhet të bëjë edhe pa Montolivon e skualifikuar.

Milan pritet të zbresë me skemën 4-3-3 me Kaka, Balotelli dhe një mes Robinhos ose Birsas.

Në anën tjetër, Genoa do të ketë në sulm ish-milanistin Alberto Gilardino. /albeu.com/

FORMACIONET E MUNDSHME:

MILAN (4-3-3): Abbiati; Abate, Bonera, Mexes, Emanuelson; Poli, De Jong, Muntari; Kakà; Balotelli, Robinho. Tr.: Allegri


GENOA (3-4-3): Perin; Antonini, Portanova, Manfredini; Vrsaljko, Biondini, Matuzalem, Marchese; Fetfatzidis, Gilardino, Antonelli. Tr.: Gasperini
Shtuar më 23/11/2013, ora 10:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori