Milan-Inter, 6 përballjet më emocionuese (FOTO LAJM)

96-97 Inter-Milan 3-1 (Djorkaeff, Zamorano, Ganz/ Baggio)
Është shumë e vështirë që të mendosh për derbin e Madoninës mes Milan dhe Inter dhe të mos pushtohesh nga emocionet. Histori, gola, ndeshje që shkaktojnë probleme zemre, koreografi unikale në të gjithë Europën dhe rivalitet shekullor.

Është kjo një prej ngjarjeve më të rëndësishme të futbollit europian dhe botëror. Derbi ku përballen dy prej klubeve më me emër në arenën ndërkombëtare, që së bashku numërojnë plot 10 Champions League, si asnjë qytet tjetër në botë.

Në foto-galerinë e mësipërme kemi renditur 6 derbet më të bukur të viteve të fundit, bazuar në golat dhe emocionet që na kanë dhuruar.

Kush do të fitojë të dielën? Këtë ia mlemë fushës.../albeu.com/
Shtuar më 05/10/2012, ora 14:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori