Milan kthen vëmendjen nga hollandezi i Atalantas
I fundit që ka përfunduar në radarin e Milani është lojtari i ri holandez që po shkëlqen me Atalantan, Hateboer. Sipas raporteve të mediave në Holandë, gjiganti italian, Milan, është i interesuar për mbrojtësin anësor të Atalantas, Hans Hateboer.

24-vjeçari Hateboer u bashkua me skuadrën nga Bergamo nga Groningeni në janar të vitit të kaluar dhe ka bërë 17 paraqitje të Serie A deri më tani këtë sezon.

Sipas raportimeve të "VI", Rossonerët po mbajnë shënime për holandezin, me qëllim që të nënshkruajnë me atë këtë muaj ose më së largu në afatin e verës. Hateboerin është bërë lojtar i rregullt i ekipit të parë këtë sezonme Atalantan. /albeu.com/
Shtuar më 13/01/2018, ora 11:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori