Milan, Montolivo blindon El Shaarawy-n
Po flitet shumë për Stephan El SHaarawy-n gjatë gjatë kësaj merkatoje janari. Por kapiteni i Milanit, Riccardo Montolivo i ka idetë e qarta.

"Ai dhe De Sciglio duhet të jenë më të këqinj, por janë një trashëgimi për Milanin dhe Italinë", ka thënë Montolivo për "La Gazzetta dello Sport".

"El Shaarawy duhet të gjejë ekuilibrin. Ai bën një punë të madhe në aspektin mbrojtës, nuk mund të shënojë 30 gola në sezon, por 15 po", vijoi kapiteni kuqezi. /albeu.com/
Shtuar më 16/01/2015, ora 09:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori