E FUNDIT/ Super super Kumbulla! Shqiptari realizon supergol me Romën (VIDEO)
Milan – Roma formacionet zyrtare
Derbi i javës së shtatë në Serie A është ai ndaj Milanit dhe Romës.

Mysafirët janë në një formë të mirë, ashtu edhe vendasit të cilët kanë edhe ndihmën e publikut dhe kjo është një nga ato ndeshjet që nuk duhet humbur në vikend.

Milani aktualisht është në vendin e gjashtë në tabelë me 12 pikë, aq sa Roma një pozitë më lartë dhe me një ndeshje më pak. Më poshtë keni formacionet zyrtare:

Milan: Donnarumma; Musacchio, Bonucci, Romagnoli; Borini, Kessie, Biglia, Calhanoglu, Rodriguez; André Silva, Kalinic.

Në bankën rezervë: Donnarumma A., Storari, Abate, Calabria, Paletta, Zapata, Bonaventura, Locatelli, Mauri, Montolivo, Cutrone, Suso.

Roma: Alisson; Peres, Manolas, Fazio, Kolarov; De Rossi, Strootman, Nainggolan; Florenzi, El Shaarawy, Džeko. /albeu.com/
Shtuar më 01/10/2017, ora 17:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori