Milan-Udinese, formacionet e mundshme
Fundjavë shumë delikate në Serie A për Milanin, që pret pas ndeshjeve të kombëtareve Udinesen e Guidolin. Përveç Mexes dhe De Jong të skualifikuar, Allegri duhet të bëjë edhe pa Bonera, De Sciglio, Pazzini, El Shaarawy e mbi të gjitha pa Mario Balotellin, i ndalur për shkak të një dëmtimi muskular: në sulm do të luajë dyshja Robinho-Matri e mbështetur nga pas nga Valter Birsa.

Formacion i konsoliduar për Udinesen, por me një dyshim të vetëm në sulm: pas krahëve të Di Natale do të luajnë dy futbollistë por në balotazh janë tre Muriel, Maicosuel dhe Pereyra. /albeu.com/

FORMACIONET E MUNDSHME:

MILAN (4-3-1-2): Abbiati; Abate, Silvestre, Zapata, Constant; Poli, Montolivo, Muntari; Birsa; Matri, Robinho. Tr: Allegri

UDINESE (3-4-2-1): Kelava, Heurtaux, Danilo, Naldo; Basta, Badu, Allan Gabriel SIlva; Pereyra, Maicosuel; Di Natale. Tr.: Guidolin
Shtuar më 19/10/2013, ora 11:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori