Milan-United, derbi për Ronaldon
Ronaldo
Manchester United është i lidhur me një rikthim sensacional të yllit të Real Madrid, Cristiano Ronaldo. Pas eleminimit nga Liga e Kampioneve Ronaldo nuk ndjehet më i lumtur tek skuadra e tij aktuale.

Milani i bazuar tek "Sportmediaset.it", i cili është i ndikuar nga padroni i AC Milan dhe kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi, thotë se United dhe Rossonerët janë duke e rrethuar Real Madridin për ish-lojtarin më të mirë në Botë.

Menaxheri i United, Sir Alex Ferguson ka drekuar me agjentin e Ronaldos, Jorge Mendes, në takimin e parë të Real Madrid në gjysmëfinale të Ligës së Kampioneve, saktësisht një javë më parë.

Dhe dje, Berlusconi deklaroi përsëri se ai do të kishte shumë dëshirë ta transferonte Ronaldon në Itali.

Superylli Portugez ka fituar vetëm një trofe në dy sezone me gjigantët e Madridit, dhe interesimi i "Mbretërve" për Kilianin, Alexis Sanchez ka bërë që të ketë spekulime rreth një largimi të portugezit. /albeu.com/
Shtuar më 04/05/2011, ora 16:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori