Milan, United dhe Arsenal vihen pas talentit Leon Bailey
Pëlqej
Sulmuesi i Bayer Leverkusenit, Leon Bailey ka hapur një luftë midis gjigantëve europianë si Milan, Manchester United dhe Arsenal. Të tre këtoklube janë tejet të interesuar për shërbimet e talentit saqë në verë pritet një garë tejet e nxehtë për Baileyn.

“Leverkuseni është perfekt për mua. Dua të zhvillohem dhe ta bëjë hapin e radhës”.

“Kur të largohem drejt një klubi të madh, dua që njerëzit të më njohin. Dua të bëj emër në nivelet e larta”, ka thënë Bailey.

Sulmuesi ka shënuar 9 gola në 20 ndeshje të Bundesligas./albeu.com/

Shtuar më 21/02/2018, ora 15:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori