Milani barazon me Sampdorian (VIDEO)
Milani ka barazuar në ndeshjen kundër Sampdorias të vlefshme për javën e 14 të kampionatit italian të futbollit. Kuqezinjtë edhe pse kanë kaluar të parët në avantazh nuk kanë arritur të marrin fitoren duke e mbyllur ndeshjen vetëm në barazim 1-1. Robinho ka kaluar Milanin në avantazh në minutën e 43 pjesës së parë por në të 59 e pjesës së dytë Pazzini pas një goditje këndi barazon shifrat.
Pas këtij rezultati Milani mban vendin e parë me 30 pikë, 4 më shume se Lazio e vendit të dytë ndërsa Sampdoria ngjitet në kuotën e 20 pikëve. (albeu.com)

Sampdoria-Milan 1-1
<param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/RbMavNHDvdU?fs=1&hl=it_IT">param><param name="allowFullScreen" value="true">param><param name="allowscriptaccess" value="always">param>
Shtuar më 27/11/2010, ora 20:02