Milani dhe Interi dorëzojnë projektin për stadiumin e ri
Milani dhe Interi kanë ide shumë të qarta për çështjen e stadiumit. E vetmja zgjidhje e konsideruar nga të dyja klubet është në fakt, ndërtimi i një stadiumi të ri në zonën e "San Siro".

Për të dyja klubet nuk ka mundësi pavarësisht nga të gjithë skenarët e mundshëm.

Sipas "Gazzetta dello Sportit", e cila citon Antonellon të Interit, ideja për të rinovuar "San Siron" ishte përfundimisht në tryezë, por pas një vështrimi më të afërt, u vlerësua se rinovimi do të ishte shumë i ndërlikuar. Për më tepër, nuk do të mund të arrinin të gjitha qëllimet e tyre.

Prandaj, ata vendosën një zgjidhje të ndryshme. Sot, raporti vazhdon, do të ketë një takim midis Scaronit (AC Milan), Antonellit dhe këshillit të qytetit për të dhënë sqarime të mëtejshme në lidhje me projektin që prezantoi përsëri në qershor.

Të martën javën e ardhshme prezantimi i dy kompanive, përkatësisht gjigandi amerikan Populous dhe italo-amerikan Progetto CMR, do të paraqesin modelin e tyre përkatës për stadiumin e ri.

Shtuar më 18/09/2019, ora 14:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori