Milani dhe Interi, "luftë" për talentin e Ajax-it
Milan dhe Inter i janë futur garës për yllin Ajax, David Neres.

Sipas Calciomercato.com, Interi ka treguar një interes për lojtarin, duke pasur parasysh dyshimet mbi të ardhmen e Antonio Candreva dhe Ivan Perisic.

Nëse “Nerazzurët” luajnë sezonin e ardhshëm në Champions League atëherë ata po bëjnë plan të ndërtojnë një skuadër kompetitive.

Për më tepër rivali i Interit, Milani ka qenë duke vëzhguar 21-vjeçarin ‘për disa kohë’ dhe është konsideruar si një përshtatje ‘e përsosur’ për vizionin taktik të Gennaro Gattuso.

Milani është i gatshëm të ofrojë 30 milionë euro për yllin e Ajaxit.
Shtuar më 16/04/2018, ora 13:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori