Milani fiton kundër Sassuolos dhe shpëton Montellan nga shkarkimi (VIDEO)

Milani ka mposhtur Sassuolon me rezultatin 0-2 në takimin e vlefshëm për javën e 12-të të Serisë A.

Një fitore kthese për kuqezinjtë e Montellas të cilët i bënë një nisje për tu harruar kampionatit.

Ishte Romagnoli që gjeti golin e avantazhit në minutën e 39-të për Milanin, ndërsaminutën e 67-të Suso shënoi golin e sigurisë.

Me fitoren e sotme Milani u ngjit në vendin e 7-të në kuotën e 19-të pikëve, ndërsa Sasuolo ndodhet shumë pranë zonës së ftohtë, me 8 pikë në 12 ndeshje. /albeu.com/
Shtuar më 05/11/2017, ora 22:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori