Milani ka prioritet rinovimin e kontratës me Donnarumman
Skuadra e Milan po mendon për kontratat e yjeve që aktualisht i ka në skuadër. Një nga problemet është Gigi Donnarumma.

Portieri italian vazhdon të jetë në listën e prioriteve të Milan, për rinovimin e kontratës.

‘Calciomercato’ shkruan se kontaktet e para mes skuadrës dhe portierit do të bëhen gjatë javës së ardhshme.

‘Rossoneri’ nuk duan të humbin një aset të madh të skuadrës, me kontratën e Donnarumma që skadon në verën e ardhshme.

Donnarumma, 21 vjeçar, ka 211 paraqitje me Milan dhe shihet si një nga portierët më të mirë në Evropë.
Shtuar më 26/10/2020, ora 13:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori