Milani "piketon" yllin e Arsenalit për të forcuar krahët e sulmit
Milani mendon për të forcuar krahët e sulmit dhe po tenton goditjen Nicolas Pepe. I blerë për plot 80 milionë euro nga Lille në verën e vitit 2019-të, sulmuesi nga Bregu i Fildishtë nuk ka bindur aspak gjatë këtyrë 15 muajve të tij të parë në aventurën londineze dhe Arsenali është gati ta largojë.

Drejtuesit e Milanit e pëlqejnë sëtepërmi futbollistin, dhe do të bëjnë çmos ta afrojë në merkaton e janarit, formula me shumë gjasa do të jetë një huazim me të drejtë blerjeje. Në këtë edicion me Arsenalin 25-vjeçari afrikan është aktivizuar në 12 takime në të gjitha kompeticionet me Arsenalin teksa ka arritur të realizojë edhe 3 gola.

Shtuar më 17/11/2020, ora 11:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori