Milani "piketon" zëvendësuesin e Donnarummas
Skudra e Milanit po merr masat pwr njw largim tw mundshwm tw portierit Gialuigi Donnarumma.

‘Rossoneri’ duket se kanë identifikuar edhe zëvendësuesin e portierit italian, në rast se ky i fundit largohet nga skuadra gjatë verës së ardhshme.

Raportime të medieve italiane bëjnë të ditur se Milan kanë identifikuar Salvatore Sirigu si zëvendësuesin potencial të Donnarumma.

Kontrata e Gigi me Milan do të skadojë në fund të sezonit të ardhshëm dhe akoma nuk ka ndonjë dakordim për rinovimin.

Kështu, Milan besohet se do të shes kartonin e lojtarit në fund të këtij sezoni, për të grumbulluar të holla. Ky është opsion më i mirë sesa largimi i portierit si transferim i lirë.
Shtuar më 16/02/2020, ora 11:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori