Milik më në fund ndan rrugët me Napolin, gjen klubin e ri
Arkadiusz Milik duket të jetë i gatshëm për aventurën e tij të re, e karrierën e tij do ta vazhdojë në Francë.

Sulmuesi i Napolit ka qenë i lidhur për një largim të mundshëm nga kampi i Napolit dhe një gjë e tillë po ndodh.

Di Marzio dhe media të tjera italiane kanë raportuar se klubi i ri i 26 vjeçarit do të jetë nga Franca.

Olympique de Marseille do të jetë klubi i ri i polakut, i cili fillimisht do të transferohet atje në formë huazimi por me detyrim që ta blejë atë verës thotë kontrata.

8 milion euro plus 4 milion bonus janë të përfshira në kontratën e re të Milik, ku edhe ai do të qëndrojë në Marseille për 4 vjet e gjysmë.
Shtuar më 21/01/2021, ora 10:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori