Ministri i Sporteve në Gjermani: Futbolli duhet të rinisë në maj!
Bundesliga gjermane ishte planifikuar për të rifiluar më 9 maj. Mirëpo kancelarja Angela Merkel shtyu çdo vendim mbi këtë temë deri të Mërkurën (6 maj).

Në një intervistë me të përditshmen Bild, Ministri i Brendshëm dhe i Sportit për Republikën Federale të Gjermanisë, Horst Seehofer, ishte në favor të rifillimit të kampionatit të futbollit në maj. "Kalendari i propozuar nga ligat gjermane të futbollit duket i besueshëm dhe unë mbështes një rifillim të sportit në maj". Do të ketë një takim të Mërkurën ku do të merret një vendim mbi këtë çështje,” tha Seehofer
Shtuar më 03/05/2020, ora 15:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori