Mino Raiola mund të bllokojë transferimin e de Ligt te Barcelona
Pas kalimit të Frenkie de Jong është folur shumë edhe holandezi tjetër, Matthijs de Ligt do ta ndjek rrugën e tij.

Por sot El Mundo Dportivo shkruan se po vështirësohet arritja e marrëveshjes me Ajaxin për mbrojtësin e talentuar.

Mino Raiola është pengesa kryesore për të arritur te de Ligt”, thuhet në artikullin e publikuar nga gazeta e afërt me klubin katalanas.

Menaxheri njohur mësohet se kusht paraprak ka komisionin prej 10 milionë eurove për të transferimin e talentit holandez.

Drejtuesit e Barcelonës e konsiderojnë si kërkesë banale dhe jashtë logjikës së transferimit. /albeu.com/
Shtuar më 05/02/2019, ora 18:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori