"Mire se vjen luftëtar", Interi prezanton Vidal
Arturo Vidal është zyrtarisht lojtar i Interit. Njoftimi u dha nga klubi zikaltër nëpërmjet kanaleve zyrtare.

Mesfushori largohet Barcelona pa paguar asnjë dëmshpërblim. Shpenzimi maksimal prej një milion euro lidhet me arritjen e objektivave ??nga lojtari dhe skuadra e Interit.

Vidal nënshkroi një kontratë dyvjeçare për 12 milionë euro në total.

Ai tashmë është takuar me trajnerin Antonio Conte dhe shokët e tij të rinj të skuadrës.

Të hënën, pas ekzaminimeve mjekësore lojtari u zhvendos në Appiano Gentile.

Njoftimi i Interit

"Nga sot, Vidal do të jetë në vijën e parë, me fanellën ziklatër dhe me të njëjtët objektiva, si gjithmonë: të luftojë, japë maksimumin dhe fitojë. Ai bëhet kiliani i gjashtë në historinë e Interit. I pari ishte Ivan Zamorano, një tjetër luftëtar i lindur. Pas tij David Pizarro, Luis Jimenez, Gary Medel dhe Alexis Sanchez. Vidal nuk tërhiqet: ai ka mbërritur, është në Milano, është i Interit. Mirë se vjen, Arturo!".
Shtuar më 22/09/2020, ora 13:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori