Mjeku i Skënderbeut: Kjo është e vërteta me Jashanicën
Mjeku i Skënderbeut, Jorgo Pantazi, ka sqaruar dje të vërtetën e historisë së mbrojtësit Bajram Jashanica, në ditën e ndeshjes ndaj Jang Bojsit, në 28 shtator të vitit të kaluar, kur dhe kosovari bëri testin antidoping.

Pantazi është 100% i bindur se Jashanica nuk ka përdorur një substancë të ndaluar. Ai tregon të gjithë kronologjinë e ngjarjes, si dhe vendimin për të marrë ilaçin kundër alergjisë.

“Bajram Jashanica nuk ka përdorur substanca të ndaluara dhe për këtë ju garantoj me 100%, pasi është ndër më të rregulltit te Skënderbeu, ashtu siç janë edhe lojtarët e tjerë. Në ditën e ndeshjes ndaj Jang Bojs, në 28 shtator, kujtoj që në orën 10:00 Jashanica ka qenë i mbushur me puçrra, njësoj sikur ta kishte pickuar diçka.

“Shkuam menjëherë në urgjencë dhe atje mjekët që e kanë vizituar, kanë vënë re se është pickuar ndoshta nga ndonjë insekt, pasi ishte i skuqur thuajse në të gjithë pjesët e trupit, duke pasur edhe kruarje.

Ata i dhanë këtë ilaç, që është një familje e ultrakortenit dhe ishte i vetmi që mund t’i bënte efekt. Pas këtij momenti, me sa mbaj mend, deri në orën 16:00, Jashanicës thuajse i kaloi gjithçka dhe qetësohet.

Kjo ishte procedura që ndoqëm ne si staf mjekësor i ekipit, pasi pyetëm mjekët e urgjencës”, ka thënë mjeku i Skënderbeut. /albeu.com/
Shtuar më 03/03/2018, ora 18:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori