Modriç flet për dënimin e UEFA-s
Sonte në mbrëmje do të zhvillohet super dueli mes Kroacisë dhe Anglisë. Një sfidë kjo e velfshme për Ligën e Kombeve. Kapiteni i Kroacisë, Luka Modriç tha se ky takim do të jetë i çuditshëm pasi sfida do të luhet pa tifozë.

Kjo për shkak se UEFA e dënoi Kroacinë dy vite më parë për shkak të një simboli nazist (Svastika) të vizatuar në fushë në një prej takimeve kualifikuese të kampionatit europian të vitit 2016.
“Do të jetë e vështirë.

Është një ambient i çuditshëm për të dyja skuadrat. Duam rezultat të mirë, por duhet të përshtatemi me stadiumin bosh, edhe pse është e vështirë të luash pa tifozë. Nuk mendoj se ndokush avantazhohet nga një ndeshje e tillë. Askush nuk është i mësuar të luajë në një stadium bosh dhe nuk kemi eksperiencë në këtë drejtim”, tha Modriç.
/albeu.com/
Shtuar më 12/10/2018, ora 13:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori