"Modric meriton të jetë lojtari më i mirë në botë"
Luis Figo beson që mesfushori i Kroacisë dhe Real Madridit, Luka Modric do të ishte mirë të fitonte këtë vit Goal 50.

“Ai është njëri nga ata të cilët meriton çmime individuale”, tha ish anësori i Madridit, Figo për Goal.

“Këtë çmime gjithmonë janë subjektive, por, pa dyshim, Modric pati një sezon të mrekullueshëm.

“Ai bëri dallimin me Kombëtare dhe me Real Madridin. Për këtë arsye, çmimi i tij është i merituar”, përfundoi Figo. /albeu.com/
Shtuar më 14/11/2018, ora 20:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori