Morata: Atletico-Juve si një finale
Pas suksesit kundër Rayo Valleciano ku Atletico Madrid fitoi 1-0 me një gol të Antonie Griezmann, ka folur sulmuesi i Atletico Madrid Alvaro Morata për ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Juventusit.

"Dy skuadrat e mëdha do të përballen me njëra-tjetrën dhe kjo mund të jetë një finale perfekte e Ligës së Kampionëve”.

"Ne luftojmë në të gjitha kompenticonet, ne jemi Atletico dhe duam të fitojmë çdo ndeshje" , përfudoi spanjolli, i cili u ble nga Chelsea gjatë merkatos së janait.

Ndërkohë Morata kaloi dy sezone të sukseshme tek Juventusi nga viti 2014 deri në vitin 2016.
Shtuar më 17/02/2019, ora 10:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori