Morata ndryshon planet e Realit për Mbappen
Morata përfundimisht ka vendosur për të mos u larguar nga Reali i Madridit.

Këtë e ka konfirmuar vetë spanjollit, i cili i ka konfirmuar teknikut Zidane qw të refuzojë çdo ofertë për të, pasi ai dëshiron ta shfaqë veten edhe për një sezon në Santiago Bernaebeo. Zidane i ka folur më parë atij dhe Presidentit Perez për planet e tij, duke iu thënë se Morata është një pikë kyçe për të ardhmen e galaktikëve, përcjell Albeu.com.

Kjo ka bërë që Perez të ndryshojë planet për Mbappen. Mbappe do të nënshkruajë me Realin e Madridit një para-kontratë ose një belerje të plotë por që ai tu bashkohet mbretërve sezonin e ardhshëm, pikërisht këtë gjë ka kërkuar dhe Monaco nga Real Madrid. /albeu.com/
Shtuar më 14/07/2017, ora 10:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori