Mos mendoni për të ardhmen e Iniestës, ai e ka marr vendimin
Andres Iniesta dëshiron të qëndrojë në Barcelonë pas daljes në pension nga loja dhe e sheh veten tek ndonjëherë përfaqëson klubin katalanas në fushën e lojës, si një fëmijë i klubit.

Në hapjen e një fushe artificiale të futbollit në ish-shkollën e tij në Fuentealbilla, mesfushori shprehu dëshirën e tij "Unë kam thënë gjithmonë se do të dëshiroja të tërhiqesha në Barcelonë," tha ai. "Është klubi që kam që nga mosha 12 vjeçare. Ende kam vite që mbetem për të luajtur në lojën më të lartë kështu që është shumë herët për të vendosur të ardhmen time, por Barcelona është vendi ku unë dua të jem dhe shpresoj që të jem për një kohë të gjatë" tha mesfushori kampion bote në 2010-tën, përcjell Albeu.com.

Rënja e rendimentit të lojtarit si pasojë dhe e moshës kanë shtuar spekullimet për një largim të tijë të mundshëm përkundrejt çdo tifozi të Barcelonës të cilët e duan mesfushorin deri në ditën e fundit të karrierës së tij. /albeu.com/
Shtuar më 11/07/2017, ora 10:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori