Motivi pse Sergio Ramos nuk ka pranuar rinovimin, e zbulon gazeta AS
Çfarë po ndodh mes Sergio Ramos dhe Real Madrdi? Sipas “AS”, që bën sot një analizë të detajuar, nënvizohet se si marrëdhëniet midis palëve po ftohen.

Nuk është rastësi që Real Madrid po përqendron përpjekjet e tij te David Alaba, për të cilin duket se të gjitha janë bërë dhe rruga është shtruar.

Austriaku do të mbërrinte në një transferim të lirë ashtu si kapiteni i blancos mund të shkonte te Paris Saint-Germain.

Sergio Ramos, attaccanti e top player che hanno segnato meno di lui | Sky Sport
Real kishte thënë se ishin të gatshëm të bënin një përjashtim për Ramos, duke dhënë një kontratë dy-vjeçare pavarësisht se politika e kompanisë ishte që të rinovojë me futbollistët mbi të 30-tat për një vit (dhe Ramos do të mbushë 35 në mars).

Pengesa tjetër lidhet me rrogën me klubin që do të donte një ulje të pagave për mbrojtësin të paktën 10%, e njëjta përqindje që Luka Modric ka pranuar të rinovojë (vetëm statusi zyrtar mungon). Paga e Sergio Ramos aktualisht është 12 milion neto në vit.
Shtuar më 27/01/2021, ora 19:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori