Motra e Cristiano Ronaldos përlot botën, ja çfarë thotë
Motra e Cristiano Ronaldos, lëndimin i cili detyroi yllin portugez që të tërhiqet nga finalja e ‘Euro 2016’ e ka krahasuar emocionalisht me kryqëzimin e Jezus Krishtit.

Pas shpalljes kampion të Evropës, motra e Cristiano Ronaldo ka krahasuar lëndimin e vëllait me kryqëzimin e Jezus Krishtit, shkruan ‘Goal’.

Ylli i Portugalisë u dëmtuan dhe u detyrua të mos luajë finalen e ‘Euro 2016’ ndërkohë motra e tij Katia Aveiro nënvizon se ai dëmtim mori mëkatet e njerëzimit ashtu siç bëri Krishti.

“Kam lot për vëllain tim të plagosur fizikisht dhe në zemër. Të gjithë kemi pasur dhimbjen e tmerrshme, por zoti është i madh ashtu si shpëtimtari ynë Jezu Krishti i cili vuajti në kryq për të bërë botën më të mirë ashtu vuajti edhe Ronaldo, por në fund u shpërblye ajo dhimbje. Ronaldo mori mëkatet e njerëzimit ashtu siç bëri Krishti. Zoti është i drejtë duke na përmbushur ëndrrën që të jemi kampionë Evrope”, rrëfen motra e Ronaldos./Albeu.com/
Shtuar më 13/07/2016, ora 19:40
Hobitt
e Mërkurë 13 Korrik 2016, Ora 20:06
Nuk te ka marr askush mekatet tua qe ke be dhe qe do te besh .. Do te dalesh para zotit dhe do pergjigjesh para tij per gabimet dhe mekatet tua!!! Fundamentalist te flliqur
albania
e Mërkurë 13 Korrik 2016, Ora 20:07
ike moje qelbanike me kete legen lojtar.
Denise gjoni
e Mërkurë 13 Korrik 2016, Ora 21:53
Ke shum te drejte ... Cristiano ronaldo eshte nje lojtar i shkelqyer I cili lufton me gjith zemer dhe ka deshir te arrij gjdo gje. .. lotet qe derdhi ai nuk jan lot dobsie dhe paaftesie sic permendin disa .. jan lot krenarie trishtimi qe u demtua ne finale dhe ne fund lot gezimi ... you are number one cr7 ð
Legeni don Ti bene legena t gj
e Mërkurë 13 Korrik 2016, Ora 23:04
Jo legen po legend o Ti shipc cr7 ish the best ð
Alii
e Mërkurë 13 Korrik 2016, Ora 23:44
Qka do me then mosdija
franca
e Enjte 14 Korrik 2016, Ora 13:20
edhe pse jetoj ne france me shum vite emeriton portugalija se fraca nuka lujt aq sa duhet vet francust tregojn nuke meriton franca mergimtari
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori