Mourinhno: E meritova shkarkimin nga Manchester United
Jose Mourinho e pranon se e kishte merituar shkarkimin nga posti i trajnerit të Manchester United, por ka këmbëngulur se nuk ndihet i lumtur kur i sheh të kuqtë duke vuajtur nën udhëheqjen e Ole Gunnar Solskjaer.

Unitedi u mposht me plot meritë 2:0 nga West Hami të dielën, dhe si pasojë ra në pozitën e tetë në renditjen tabelore në Premierligë.

Klubi renditej në vendin e gjashtë kur Mourinho u shkarkua në mes të sezonit të kaluar, me tifozët që ishin të pakënaqur me atë që e vlerësonin si futboll tejet mbrojtës nga trajneri portugez.

Nën udhëheqjen e Solskjaer këtë sezon, megjithatë, Unitedi e ka shënuar më shumë se një gol vetëm në një ndeshje, atë hapëse të sezonit të ri kundër Chelseat.

“Nuk jam personi i duhur për t’u përgjigjur”, tha Mourinho i pyetur nga Sky Sports për problemet e Unitedit.

Unitedi ka ngelur shumë mbrapa. Është e vështirë të përgjigjesh. Kam qenë atje për dy sezone dhe ndieja se kishim shumë gjëra pozitive dhe e ndieja drejtimin në të cilin po shkonim, por pastaj natyrisht sezoni i tretë nuk ishte mjaftueshëm i mirë”, shtoi ai.

“Unë u shkarkova. Mbase e meritova sepse unë isha përgjegjës si trajner, ama realiteti i hidhur është se ata janë më keq së më parë”, theksoi a
Shtuar më 23/09/2019, ora 09:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori