Mourinho: Ai turpërohej kur kritikohej para shokëve te ekipit
Jose Mourinho pas shkarkimit të tij nga Manchester United, ka filluar një punë të re si opionist te kanali sportiv “Bein Sport”.

As në këtë punë të re portugezi nuk i ka harruar kunjat dhe deklaratat që përfliten në shtyp.

Ditën e sotme ai ishte i ftuar të “skanonte” ndeshjen mes Arsenalit dhe Chelseat dhe ka hedhur disa kunja drejt Pogbasë, me shumë gjasa.

“Kur stërvis dua të ndihem i lirë dhe dua të mund të kritikoj këdo nëse është e nevojshme. Një futbollist, ndër të tjera në mënyrë shumë të edukuar më kërkoi që ta qortoja vetëm në mënyrë private dhe kurrsesi jo në sy të të tjerëve. Kur e pyeta për arsyen, ai mu përgjigj se në atë mënyrë do të humbiste statusin që kishte përballë futbollistëve të tjerë”, ishin fjalët e portugezit. /albeu.com/
Shtuar më 19/01/2019, ora 23:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori