Mourinho do Piszczek në janar
Polaku 27-vjeçar, Lukasz Piszczek, i cili aktualisht angazhohet me Borussia Dortmund, është përfolur nga tabloidet sportive se ka ngjallur interes të madh tek Napoli dhe Roma.

Kontrata e tij skadon në qershor të vitit 2016, por ai mund të largohet nga klubi gjerman për një tjetër destinacion larg Italisë, Spanjën, kjo pasi siç raportojnë mediat spanjolle, Real Madrid është duke përgatitur ofertën e tij për të çuar në Madrid mesfushorin gjatë merkatos së dimrit.

Mësohet se Piszczek është prioriteti i portugezit Jose Mourinho, për merkaton e janarit. /albeu.com/
Shtuar më 26/10/2012, ora 11:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori