Mourinho i pikëlluar nga vdekja e Titos
Menaxheri i Chelseat, Jose Mourinho, ka shprehur ngushëllimet e tij të sinqerta pasi mori lajmin se ndërroi jetë ish-trajneri i Barcelonës, Tito Vilanova.
45 vjeçari ndërroi jetë pasditën e të premtës pas një operimi të dështuar në stomak për kancerin nga i cili po trajtohej.

Eshtë Mourinho ai që ka reaguar menjëherë. Njeriu që ia vuri gishtin në sy në skandalin e madh të SuperClasicos në finalen e Superkupës së Spanjës ka shprehur ngushëllimet më të sinqerta familjarëve të Titos.

"Vdekja e Tito Vilanovas është e bën këtë ditë pikëlluese për futbollin, për Barcelonën dhe në veçanti për familjen dhe miqtë".

"Në emër të të gjithë klubit të Cheleat, unë i dërgoj ngushëllime të thella e të sinqerta futbollit, Barcelonës dhe familjarëve të Titos", ka deklaruar Mourinho.
Shtuar më 25/04/2014, ora 19:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori