Mourinho: Jam trajner fitues, jo mbrojtës
Jose Mourinho në një intervistë të dhënë për rrjetin amerikan, ESPN rendit sukseset që ka regjistruar në karrierë, duke nisur nga fakti që ka drejtuar gjithmonë skuadra të mëdha, dhe të gjitha kanë mundur të vendosin rekord golash, si në rastin e Realit të sezonit 2010/2011 që e mbylli kampionatin me 121 gola të shënuar.


Një vend të vecantë në intervistë i kushtoi dhe faktit se ka mundur në më shumë se një rast Barcelonën më të fortë të të gjitha kohërave dhe i ka marrë dhe titullin në Spanjë. Ndërkohë që lidhur me përvojën e tij te Chelsea, “the special one” deklaroi se rekordi i 95 pikëve të fituara nga blutë e Londrës në vitin 2005 vazhdon të jetë ende në fuqi në Premier League
Shtuar më 04/10/2013, ora 10:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori