Mourinho kalon Juventusin në garën për serbin
Sky në Itali thonë se Manchester United është favoriti për të nënshkruar me Nemanja Matic të Chelseat.

Juventusi ndërpreu ndjekjen e tij duke u fokusuar tek Blaise Matuidi i PSG. Matic nuk është në turneun e para sezonit me klubin dhe mund pas ardhjes së Tiemoue Bakayoko edhe nëse ai do të qendrojë, minutazhin do ta ketë të reduktuar, përcjell Albeu.com.

Mourinho e pëlqën lojtarin por nga na tjetër Chelsea nuk dëshiron ta japër tek një rival, nëse Juventus insiston atëherë italianët do të jenë pronarët e rinj të tij por nëse Manchester mbetet i vetëm atëhere do të duhet të paguajë 50 milionë paund. /albeu.com/
Shtuar më 26/07/2017, ora 15:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori